2.2. Tvorba nového oddílu

Jako většina ostatních operačních systémů, je LFS většinou nainstalovaný na samostatném oddílu. Doporučený postup je kompilovat LFS na samostatném prázdném oddílu, pokud máte dostatek místa. Jakkoli LFS (ve skutečnosti několik LFS systémů) můžete nainstalovat také na oddíl již zabraný jiným operačním systémem. Dokument http://www.linuxfromscratch.org/hints/downloads/files/lfs_next_to_existing_systems.txt vysvětluje jak to udělat místo návodu na použití nového oddílu.

Základní systém potřebuje oddíl o velikosti kolem 1.3 gigabytů (GB). Toto je dost k uložení všech zdrojových balíčků a jejich kompilaci. Pokud má ale být systém LFS primární, asi budete instalovat další software, což bude vyžadovat další místo (2-3 GB). Systém LFS samotný nezabera tolik místa. Potřebuje to kvůli dočasným souborům. Hodně místa vyžaduje kompilace balíčků. Toto místo bude poté uvolněno.

Protože pro kompilaci většinou nestačí paměť Random Access Memory (RAM), je vhodné vytvořit malý oddíl jako swap. Ten je použit jádrem k uložení dat a uvolnění paměti pro aktivní procesy. Oddíl se swapem pro systém LFS může být stejný jako na hostitelském systému. V tomto případě není nutné vytvářet nový oddíl.

Spusťe program pro práci s diskem jako cfdisk nebo fdisk se jménem pevného disku, který bude použit pro tvorbu nového oddílu — na příklad /dev/hda pro primarní Integrated Drive Electronics (IDE) disk. Vytvořte hlavní Linuxový oddíl a oddíl se swapem. Pokud nevíte jak tyto programy použít, podívejte se do manuálových stránek na cfdisk(8) nebo fdisk(8).

Zapamatujte si jméno nového oddílu (např. hda5). Tato kniha bude na něj odkazovat jako na oddíl s LFS. Také si zapamatujte jméno oddílu se swapem. Tyto názvy budou potřebné později v souboru /etc/fstab.