3. Balíčky a patche

3.1. Úvod

V této kapitole se nachází seznam balíčků, které potřebujete pro kompilaci základního Linuxu. Vyjmenované verze odpovídají verzím, které fungují, a tato kniha je založena na jejich použití. Velmi nedoporučujeme použití novějších verzí, protože s nimi nemusejí pracovat kompilační příkazy. Novější verze balíčku mohou také vyžadovat další práci. Tato práce je součásti vývojové verze této knihy.

Odkazy ke stažení nemusí být vždy přístupné. Pokud se místo s balíčkem změnilo od doby, kdy tato kniha byla vydána, Google (http://www.google.com/) nabízí dobrý vyhledávací nástroj pro většinu balíčků. Pokud vyhledávání bylo neúspěšné, vyzkoušejte jiné způsoby stažení popsané na http://www.linuxfromscratch.org/lfs/packages.html.

Stažené balíčky a patche uložte někam,kde k nim budete mít přístup po celou dobu kompilace. Funkční adresář je také důležitý pro rozbalení zdrojů a jejich kompilaci. Adresář $LFS/sources můžete použít na uložení zdrojů a patchů a jako pracovní adresář. Pokud použijete tuto složku, která se nachází na oddílu LFS, budete ji mít k dispozici po celou dobu kompilace.

K vytvoření této složky spusťte jako uživatel root, následující příkaz předtím, než začnete balíčky stahovat:

mkdir $LFS/sources

Vytvořte tuto složku zapisovatelnou a sticky. “Sticky” znamená, že i když do ní může více uživatelů zapisovat pouze vlastník může vymazat soubor ve sticky adresáři. Následující příkaz povolí zápis a mód sticky:

chmod a+wt $LFS/sources