4.5. O SBUs

Hodně lidí chce předem vědet, jak dlouho bude trvat kompilace a instalace každého balíčku. Protože Linux From Scratch může být kompilován na velmi rozdílných systémech, je nemožné říct přesný čas. Největší balíček (Glibc) zabere průměrně 20 minut na nejrychlejších systémech, ale může trvat déle než tři dny na pomalejších systémech! Místo přesných časů jsou použity standardní kompilační jednotky (Standard Build Unit - SBU).

SBU pracují následovně. První balíček kompilovaný v této knize je Binutils v Chapter 5. Čas, který zabere kompilace je odkazován jako Standard Build Unit nebo-li SBU. Všechny další časy kompilací jsou vztahovány k tomuto času.

Na příklad vězměme v úvahu balíček, jehož kompilační čas je 4.5 SBUs. To znamená, že jestliže systému trvá 10 minut zkompilovat a nainstalovat první průchod Binutils, kompilace balíčku z příkladu zabere průměrně 45 minut. Naštěstí mnohé kompilační časy jsou kratší než u Binutils.

Hlavně ale SBUs nejsou úplně přesné, protože závisí na mnoha dalších faktorech, včetně verze GCC na hostitelském systému. Všimněme si, že na počítačích založených na Symmetric Multi-Processor (SMP) jsou ještě méně přesné. Časy jsou nabízeny pro odhad jak dlouho bude trvat instalace balíčků, ale čísla se v některých případech mohou lišit až o minuty.

pro aktuální časy na několika počítačích, doporučujeme LinuxFromScratch SBU Home Page na http://www.linuxfromscratch.org/~bdubbs/.