6.61. Zmenšujeme znovu

Pokud uživatel není programátorem a neplánuje používat debugger,odstraněním ladících symbolů z binárních souborů a knihoven může získat kolem 200 MB.Toto nezpůsobní nic jiného,než že nepůjde použít debuggovací software.

Mnoho lidí,kteří použijí příkaz zmíněný níže neočekává žádné chyby.Je ale jednoduché udělat chybu a výsledný systém bude nepoužitelný,proto je dobrý nápad před spuštěním zmenšovacího příkazu provést zálohu aktuálního stavu.

Před přípravou zmenšení,věnujte speciální pozornost,abyste se ujistili,že žádná ze zmenšovaných knihovne není použivaná.Pokud si nejste jisti,že jste použili příkaz chroot z Section 6.3, “Vstoupení do prostředí chrootu,”,nejprve se odhlaste:

logout

Poté znovu vstupte pomocí:

chroot $LFS /tools/bin/env -i \
    HOME=/root TERM=$TERM PS1='\u:\w\$ ' \
    PATH=/bin:/usr/bin:/sbin:/usr/sbin \
    /tools/bin/bash --login

Nyní mohou být binární soubory a knihovny bezpečně zmenšeny:

/tools/bin/find /{,usr/}{bin,lib,sbin} -type f \
   -exec /tools/bin/strip --strip-debug '{}' ';'

Hodně souborů bude hlásit,že se nepodařilo rozpoznat jejich formát.Tyto varování můžete bezpečně ignorovat.Tyto varování znamenají,že soubory jsou skripty místo binárních souborů.

Pokud je místo na disku velmi těsné,můžete na binárních souborech v /{,usr/}{bin,sbin} použít volbu --strip-all.Nepoužívejte tuto volbu na knihovnách—zničili byste je.